Serwer OPEN-PGM w nowej odsłonie.(64bit)

Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Instruktorzy

Awatar użytkownika
markooff
major
major
Posty: 5870
Rejestracja: 22 sty 2017, 19:11
Lokalizacja: DC (District Cracovia)
Kontakt:

Serwer OPEN-PGM w nowej odsłonie.(64bit)

Post autor: markooff » 12 lis 2021, 16:56

Dziś w nocy pomyślnie udało mi się zakończyć poważną operację (o której myślałem już i którą planowałem od dawna)- operację migracji serwera dedykowanego linux 32 bit -> linux 64 bit
(dokładnie to linux ELF 32 -> linux ELF 64 )
Stało się to możliwe ponieważ jak się okazało - od wersji Army 2.00 dostępna jest całkiem produkcyjna wersja binariów skompilowanych pod 64 bity - i w związku z tym konieczne zostało pobranie nowych binarek, zweryfikowanie możliwości aktualnego środowiska, po czym wykonanie migracji. W mojej sytuacji wymusiło t o tez pewien całkiem systemowy upgrade- mianowicie z powodu na wersję glibc (2.18) maksymalną dla systemu centos RHEL 7 oraz wymaganą przez binaria arma3server_x64 (minimum 2.27) konieczny był również distro-update do centosa RHEL 8 . Który również został tej nocy wykonany.

Serwer w nowej odsłonie przetestowaliśmy obaj z Lupusem ok godz 4:30 - 5:00 rano - testując jego nowe szersze możliwości i większą wydajność (z racji przesiadki z 32 na 64 bity) - kiedy to z powodzeniem wymordowaliśmy jakieś 250-300 botów na raz szturmujących nasze pozycje :) :D Testy wypadły całkowicie pomyślnie tylko niektóre boty wygrażały nam potem przez jakiś czas - ale i je dopadliśmy naszymi czołgami :)

Dzisiejszy trening odbędzie się już więc w nowej wydajniejszej wersji .

Na razie pracuje jeszcze troszkę nad doszlifowywaniem ostatnich szczegółów - jak to zwsze po tak gruntownych zmianach.

Pozdrawiam
i zyczę Wszystkim miłej gry !
Холодно, хмуро...
И мрачно в душе
Как мог знать я что ты умрёшь?

Салют отцам и нашим дедам -
Заветам их всегда верны.
[...]

Επισμηναγός μαρκοοϕϕ

ODPOWIEDZ