Granie z PSGS 19 listopada

Moderatorzy: Moderatorzy, Instruktorzy

Awatar użytkownika
Grover
sierżant
sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 05 paź 2021, 14:42

Granie z PSGS 19 listopada

Post autor: Grover » 11 lis 2022, 23:21

zapisaliśmy się z markoffem na 19.11.2022 do PSGS na Operację Piorun (drużyna Beta)... może ktoś do nas mną dołączy? Nazwa misji: Operacja Piorun
Data i godzina rozpoczęcia: 200
Godzina zbiórki: 19:30
Opis misji:
https://docs.google.com/document/d/1UgL ... sp=sharing
Wszystko zaczyna się 27 czerwca 2020 roku na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie, skąd należący do Air France Airbus wyrusza w drogę do Europy. Na pokładzie znajdują się same kobiety. Pasażerowie i załoga mogą czuć się pewnie – izraelskie procedury bezpieczeństwa są najwyższe na świecie.
Airbus ma po drodze międzylądowanie – przystanek w Atenach, gdzie kwestie bezpieczeństwa traktowane są znacznie mniej rygorystycznie niż w Izraelu. Na pokład wsiadają kolejni pasażerowie. Wśród nich jest dwóch Palestyńczyków z marksistowskiego Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny i dwoje Niemców należących do terrorystycznej organizacji Komórki Rewolucyjne.
Chwilę po starcie z Aten na pokładzie zaczyna się dramat. Terroryści wyciągają broń palną i granaty, zmuszając załogę do zerwania łączności i obrania nowego kursu do Libii. Jej przywódca, Mu’ammar al-Kaddafi, zapewnia porywaczom wsparcie - samolot ląduje na lotnisku w Benghazi.Gdzie wysadzają kobietę w ciąży. Z resztą zakładników ruszają w dalszą drogę – do serca Afryki, Ugandy.

Terroryści stawiają ultimatum: żądają wypuszczenia z izraelskich więzień kilkudziesięciu palestyńskich bojowników. Wolność ma odzyskać również kilkunastu innych, więzionych głównie w kilku państwach Europy. Zaczyna się wyścig z czasem, a na szali jest życie zakładniczek.
Razem z negocjacjami uruchomiona zostaje machina izraelskiego wywiadu i sił specjalnych, które rozpoczynają gorączkowe przygotowania do operacji antyterrorystycznej, jakiej świat jeszcze nie widział. I która – zdaniem izraelskiego lotnictwa, które musi zapewnić wsparcie – jest niewykonalna.

Tysiące kilometrów od własnego kraju, na nieprzyjaznym terytorium, na płaskim jak stół lotnisku izraelscy żołnierze mają odbić zakładników. Żywych. (edytowane)
[10:15]
Do Operacji Piorun - bo taki kryptonim nadano akcji uwolnienia zakładników - wyznaczone zostają doborowe siły: jednostka specjalna Sajjeret Matkal, oddział komandosów i grupa żołnierzy ze słynnej w Izraelu, uznawanej za elitarną brygady Golani. Wsparcie mają zapewnić cztery zdobyczne transportery opancerzone sowieckiej produkcji, i dwa pojazdy terenowe.

Żołnierze ładują się do dwóch samolotów (trzeci przygotowano jako rezerwowy). W drogę wyrusza także pasażerski Boeingi 707 jako latający szpital.

3 lipca około 23 pierwszy z samolotów ląduje w Entebbe. Pas startowy jest jasno oświetlony po niedawnym lądowaniu samolotu pasażerskiego. Gdy tylko samolot kończy kołowanie, w obstawie dwóch jeepów wytoczyła się z niego czarna limuzyna. Izraelczycy liczyli na zaskoczenie, udając niespodziewaną wizytę prezydenta Ugandy.


Zadania

- Odbicie zakładniczek z rąk ugandyjskich wojsk
- Akcja dywersyjna - zniszczenie samolotów, które mogłyby wyruszyć w ewentualny pościg.

Zapisy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

ODPOWIEDZ