Horyzont (oraz gąsienica)

Pokonanie przeszkody - podejście pod horyzont

 

Taktyka ta składać się będzie z dwóch, właściwie, części :

 

1) podejścia pod horyzont - technika tzw. gasienicy

 2) podczołgania się ostatni odcinek , po czym forsowania horyzontu - biegiem

 

0) Co to jest - "horyzont" ?

 

Horyzont to , najprosciej ujmujjąc linia zalamania się widoczności (za nią teren jest znacznie mniej nachylony niż przed nią) Taka sytuacja ma zwykle miejsce w górach, kiedy idąc pod góre widzimy wyraźnie granice terenu za która widać już tylko niebo ( :) ocyzwiście w dzień :P )

 

horyzont1.jpg

 

Na zdjęciu widać wyraźnie linie horyzontu

a cały zespół jest już ustawiony właśnie w  formacji "gąsienica"

 

1) Gąsienica.

 

To typowy przykład pracy w Budyteamach.

wykonujemy ja tak, że Fireteam dzieli sie na 2 Buddyteamy (niebieski - 1,3 oraz  czerwony - 2,4),

które ustawiają się równolegle do siebie w odległosci 10-15 m. i rozpoczynają podejście pod horyzont niezależnie. Najpierw prowadzacy (Buddyteamleader) odchodzi kilka metrów zostawiając swojego partenra w pozycji kucającej  zwróconego do tyłu - osłaniając tym samym sektor tylny.

 

Następnie prowadzacy staje przybiera postawę kucająca obserwując kierunek horyzontu- a jego buddytemapartner dochodzi do niego . Po dotarciu do buddytemleadera- klepie go w ramię , odwraca się i cały ruch "gąsienicy" rozpoczyna sie od nowa.

 

Zobrazuję to na kilku screenach:

 

horyzont_mapa1.jpg

Na zdjęciu widać wyraźnie że buddyteamy nie współpracują ze soba i nie synchronizują ruchów (każdy może w innej fazie ruchu) . Wspólny jest tylko kierunek - w tronę horyzontu

 

horyzont_mapa2.jpg

 

horyzont_mapa3.jpg

 

horyzont_mapa4.jpg

 

horyzont_mapa5.jpg

 

[....] i tak dalej .

Cała technika "ruchu gąsienicy" będzie trwać do momentu w którym

 

 

2) cały fireteam dotrze bardzo blisko do horyzontu.

 

Wtedy dowódca fireteamu (Fireteamleader) wydaje komendę do zrobienia linii (pokazuje t ogestem ręki i/albo cicho mówi ) i wszyscy żołnierze ustawiają sie linią do horyzontu ale w pozycji leżącej (!)

horyzont_mapa6.jpg

 

Nastepnie - na znak dowódcy - cały Fireteam czołga się do samego horyzontu - kontrolując swoje połozenie w linii (to bardzo wazne żeby być równo ) . W czasie tego czołgania się boczni (2ka  i 3ka) obserwują również boczne sektory.

horyzont11c.jpg

 

3) Wstajemy

 

Gdy cały fireteam zatrzyma się (leżąc) tuz przed linią horyzontu - dowódca gwiżdże głosno (albo wydaje komendę "Wstajemy!" i cały Fireteam podrywa się i biegiem - wz bronią przy oku - pokonuje linię horyzontu - starając się wyeliminowac wszystkie ew. napotkane kontakty .

 

horyzont_mapa7.jpg

 

Ta taktyka nadaje się bardzo dobrze do forsowania przeszkody "horyzont" ponieważ umożliwia skryte

(i bezpieczne podejście) bardzo blisko linii horyzontu (wykonane gąsienica) po czym ostatni kawałek pokonujemy cicho i na leżąco , co uniemożliwia przeciwnikowi - gdyby taki był za horyzontem przed nami - zbyt szybkie wykrycie zespołu . NA koniec , kiedy wstajemy - robimy to głośno, ale wtedy już ew. przeciwnikowi pojawia się prawie spod ziemi czterech żołnierzy z bronią gotowa do strzału i , uwierzcie mi :) testowałem to parokrotnie - taki przeciwnik nie ma nawet sekundy na to żeyb zdecydować się do którego otworzyc ogień . Po prostu od razu zginie.

 

A jak to wygląda w naturze ?

Zobaczcie sami...

/należy odświeżyć temat lub kliknąć w obrazek żeby film się wyświetlił /

 

wstawanie1.gif

i jeszcze drugi

 

wstawanie2.gif

 

UWAGA - na tym drugim filmiku - troche niedobrze wyszedł ten bieg poza horyzont - powinien byc bardziej razem, linią , równo przed siebie . Ale fakt, że robiłem to z botami usprawiedliwia tu trochę, bo bardzo trudno jest opanowac naraz 4 boty i zmusić do działania tak jak sobie to zaplanowalismy z odkładnościa do metrów :) :D

 

 

© 2015 - dla Strefy gier - markooff

© 2017 - dla PGM markooff

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Info

Użytkowników:
8
Artykułów:
25
Odsłon artykułów:
31752

PGM TS Server

Login Form

Iaculis justo posuere metus faucibus hac ante senectus.