Reakcja na kontakt

Reakcja na kontakt

 

W dzisiejszym materiale pokaże jak z normalnego marszu (kolumna) w terenie zielonym przechodzimy po na potkaniu kontaktu bezpośrednio do akcji . Opisany sposób jest najprostszym manewrem tego typu.

 

1. Fireteam porusza się kolumną w kierunku Wsch. w terenie zielonym.
Wykonywana jest normalna kontrola sektorów obserwacji .

reakcja_na_kontakta.jpg

 

2. Dowódca zauważa kilka kontaktów znajdujących się na linii następnego lasku (ok 60m przed sobą).

Dowódca podaje przez radio informację "Kontakt front !" przy czym uzupełnia ja o informacje o typie podjętego działania "Linia !

reakcja_na_kontakt1a.jpg

 

3. Po otrzymaniu komunikatu - członkowie Fireteamu ustawiają się w formacji linii (pozycja przykucnięta - żeby zmniejszyć ryzyko postrzelenia), frontem do wykrytego wroga. Z tym że buddyteam niebieski obejmuje pozycję na prawo od dowódcy a czerwony na lewo.
Dowódca obserwuje cały czas przeciwnika.

reakcja_na_kontakt2a.jpg

Jeżeli dowódca otworzy ogień to nadbiegający członkowie FT otwierają go także od razu po zajęciu swoich pozycji. Jeśli dowódca zdecyduje się na razie nie strzelać jego żołnierze po prostu czekają na pozycjach.

4. Cały Fireteam jest gotowy do otwarcia ognia obserwując jednocześnie wroga. Miejsce gdzie przebywa wrogi patrol znajduje się pod skupionym ostrzałem wszystkich zołnierzy, tak, że gdyby wróg zdecydował się na ucieczkę albo inny manewr i tak będzie cały czas pod ogniem .

reakcja_na_kontakt3a.jpg

Dowódca podejmie teraz decyzję o dalszym działaniu (czy zdejmuje kontakty czy pozostawia w spokoju/inne formy reakcji i kontynuuje przerwany marsz)

Jesli sytuacja bez otwarcia ognia miałaby się przeciągać - 3ka i 4ka podejmą dodatkowo obserwację sektorów bocznych.

 

---

 

5. W razie gdyby kontakt został wykryty przez któregoś z żołnierzy (nie dowódce) i był zlokalizowany nie z przodu ,ale np. z boku linię ustawia się zawsze frontem do kontaktu. Czyli w takim wypadku dowódca (Fireteam Leader) da komendę "Kontakt lewo!" albo "Kontakt 280 !" , "Linia !" . Potem sytuacja wyglądać będzie już tak samo z tym że pierwszy na pozycji bedzie żołnierz po którego stronie jest kontakt (który ma najbliżej).

 

Niektóre zespoły traktują sam komunikat radiowy "Kontakt front !"  (bez żadnych dodatków) jako polecenie utworzenia linii (i podjęcia przeciwdziałania np. ostrzał). Jednak z uwagi na specyfikę naszych działań będziemy stosować jednak formę "Kontakt ... !" + "Linia!" (albo inna formacja/reakcja - ale o tym później)

 

© 2015 - dla Strefy gier - markooff

© 2017 - dla PGM markooff

Statystyka

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Info

Użytkowników:
8
Artykułów:
17
Odsłon artykułów:
114645

PGM TS Server

Login Form

Iaculis justo posuere metus faucibus hac ante senectus.